Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Lietuvos medžio atrankos konkursas

Lietuvos medžio atrankos konkursas Europos medžio rinkimų kontekste

Europos metų medis pradėtas rinkti nuo 2011 m., išpopuliarėjus daugelį metų Čekijoje rengiamam metų medžio konkursui, kurį organizuodavo Čekijos aplinkosaugos partnerystės fondas. Europos metų medžio konkurse rungtyniauja nacionalinių konkursų nugalėtojai. Nuo 2017 metų europiniame konkurse dalyvauja ir Lietuva, 2016 metų Lietuvos medžiu išrinkusi Stelmužės ąžuolą.

Europos medžio konkurso tikslas yra atkreipti dėmesį į medžių senolių svarbą gamtos ir kultūros paveldui, kuriuo privalome rūpintis ir saugoti. Todėl skirtingai nuo kitų rinkimų, šiame konkurse svarbūs yra ne tiek medžio grožis, dydis arba amžius, kiek augalo istorija, legenda, sąsaja su žmonių gyvenimu. Konkurso organizatoriai ieško medžių, kurie tapo neatskiriama bendruomenės dalimi, jos šerdimi.

Šimtai tūkstančių rinkėjų kasmet dalyvauja konkurse. Konkurso organizatoriai nepaliaujamai ieško naujų partnerių Europoje su tikslu, kad medžių, tapusių vietos įžymybėmis, apsauga taptų tarptautinių diskusijų tema.

Lietuvos medžio atrankos konkuras yra pelno nesiekiantis ekologinis projektas, parodantis medžių svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime, o taip pat ir jų reikšmę Lietuvos ir Europos gamtos bei kultūros paveldui. Konkursas skleidžia informaciją ir didina sąmoningumą apie medžius kaip savitus kraštovaizdžio elementus, reprezentuoja Lietuvą Europoje ir didina jos žinomumo lygį, stiprina mūsų šalies pozicionavimą Europos erdvėje. Konkurso metu dalinamasi žiniomis ir patirtimi, kaip metų medžiui suteikti profesionalią, veiksmingą ir tikslingą ilgalaikę priežiūrą.

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.