Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Žiniasklaida apie mus

Žiniasklaida apie mus

GRYNAS TV / Grynas.lt - Arboristų patarimai: ko (ne)daryti genėjant ar auginant medžius?

bendrabutis 300Medžiu rūpintis galima keliais būdais: nurėžiant šakas, kurios jums tiesiog nepatinka, meta lapus ant naujo automobilio stogo ar užstoja saulę ir vaizdą į kaimynės svetainę. Arba pasimokius, kaip ir kada juos genėti, pjauti tik nedideles šakas, krypstančias į netinkamą pusę.

Skaityti daugiau...

GRYNAS TV / Grynas.lt - Specialistai: medžiai Vilniuje po keliolikos metų taps pavojingi

vilniaus liepa 300Sostinės valdžia nemažai lėšų skiria miesto želdiniams. Vilniaus Gedimino prospekte žaliuoja gausybė liepų, šalia ošia Sereikiškių parkas, medžiai puošia ir daugumos naujų statinių aplinką.Tačiau arboristais vadinami medžių specialistai perspėja, jog sodinukais reikia rūpintis ne tik juos pasodinant. Apie tai pamiršo „Siemens“ areną stačiusi ir jos aplinką tvarkiusi bendrovė.

 

Skaityti daugiau...

Grynas.lt - Atskleistas metodas, padedantis išsaugoti miestų medžius

Mieste augantys kastonai 300Miestų medžiai džiūsta ne tik todėl, kad prisodinome netinkamų rūšių, bet ir todėl, kad patys sudarome sąlygas kenkėjams apsigyventi medžiuose, sako dendrologė, A. Stulginskio universiteto Miškų fakulteto docentė Lina Straigytė.

Skaityti daugiau...

Grynas.lt - Kodėl Lietuvos miestuose žaliuoja tik medžiai iš užsienio?

kastonai palangoje 300Liepos ir klevai – populiariausi medžiai miestų centruose ir parkuose. Tačiau absoliuti jų dauguma į Lietuvą atkeliauja iš užsienio – dažniausiai Olandijos ir Vokietijos. Ir nors atvežtiniai medžiai kur kas brangesni už išaugintus mūsų šalyje, arboristai teigia, kad lietuviški medžiai nėra kokybiški – kreivi ir nevienodo šakotumo.

Skaityti daugiau...

Grynas.lt - Medžių specialistas: liepos Vilniuje pamažu žūsta

gedimino prospektas 300Dauguma užsieniečių atvykę į mūsų šalį žavisi - „kokia žalia ta Lietuva“. Dėl žalumo niekam nekyla abejonių, tačiau medžių priežiūros specialistai perspėja, jog dauguma miestuose augančių medžių, pavyzdžiui, Vilniuje susodintos liepos - pamažu žūsta.

Skaityti daugiau...

LRT.lt - Specialistai: norėdami padėti miesto medžiams, turėtume rečiau pjauti vejas

Pazeisti kastonai 300Miestų medžiai džiūsta ne tik todėl, kad prisodinome netinkamų rūšių, bet ir todėl, kad patys sudarome sąlygas kenkėjams apsigyventi medžiuose, sako dendrologė, A. Stulginskio universiteto Miškų fakulteto docentė Lina Straigytė.

Skaityti daugiau...

Žalioji Lietuva - Arboristai rūpinasi medžių sveikata

Medziai ir zmones 300Nemažai žinome apie medžių teikiamą naudą žmogaus sveikatai: medžiai mūsų aplinkoje valo orą, absorbuoja CO2, gamina deguonį, mažina įtampą, gerina nuotaiką, atpalaiduoja. Netgi sakoma, kad medžiai gydo depresiją, slopina pyktį, agresiją, žodžiu – skatina žmogų jaustis laimingesniam. Visgi nedaug teišmanome apie medžių sveikatą.

Skaityti daugiau...

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.