Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Diskusijos Ąžuolo perkėlimo operacija: toks didelis medis persodintas pirmą kartą

Populiarūs

Ąžuolo perkėlimo operacija: toks didelis medis persodintas pirmą kartą

Statyboms trukdantys medžiai gali būti ne tik kertami, bet ir persodinami. Toks atvejis įvyko Vilniuje, kai itin gražiai nuaugęs ąžuolas iš statybvietės buvo perkeltas į kitą vietą ir išsaugotas.

Lietuvos edukologijos universiteto dėstytoja, oranžerijos vadovė Teresė Jokšienė GRYNAS.lt pasakojo, apie ąžuolo persodinimą. „Šalia universiteto statybvietėje augo gražus ąžuoliukas ir jį reikėjo pašalinti. Įmonė paprašė universiteto vietos ir mes ją suradome. Jie nusamdė įmonę, kuri atliko darbus ir ąžuoliuką persodino. Labai gražus momentas: medelį galima ne tik nukirsti, bet Vilniaus mieste yra pakankamai erdvių, kur galima medžius perkelti“, - pasakojo T. Jokšienė. Anot specialistės, persodintiems medžiams būtina išskirtinė priežiūra: „Didesnius medžius reikėtų paruošti prieš persodinimą. Reikėtų apkapoti šaknis, be to, persodintiems medžiams mažiausiai 2-3 metus yra būtina priežiūra, juos reikia laistyti, kad įsišaknytų ir išliktų gyvi. Persodinus jų negalima pamiršti.“

„E.L.L. Nekilnojamas turtas“ įmonės atstovai GRYNAS.lt paaiškino, kodėl nusprendė medelį persodinti. „Plėtodami verslo namus nuo pat pirmųjų žingsnių siekiame harmonijos su aplinka. Sklype augantis ąžuolas buvo itin gražiai nuaugęs su taisyklinga laja, todėl nusprendėme jį išsaugoti ir padovanoti kaimynystėje įsikūrusiam Lietuvos edukologijos universitetui. Kreipėmės į didelių medžių persodinimo darbus atliekančius specialistus, kurie patvirtino, jog medis tinkamas persodinimui“, - kalbėjo įmonės atstovai. Jų teigimu, tai yra gražios praktikos pradžia, o itin didelių resursų nereikėjo, nors tai – didžiausias kada nors persodintas ąžuolas Lietuvoje.

Nuotraukos

Birutė Davidonytė, www.GRYNAS.lt

 

Informacijos šaltinis: www.grynas.lt

 

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.