Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Pavojai gamtoje Mirtis miške: TOP 5 nuodingiausi Lietuvos grybai

Populiarūs

Mirtis miške: TOP 5 nuodingiausi Lietuvos grybai

Grybautojai džiaugiasi kasdien surasdami vis daugiau grybų. Tačiau miškuose šiuo metu dygsta ne tik baravykai ir voveraitės, bet ir labai nuodingi grybai, kurių užvalgius galima net ir numirti. GRYNAS.lt sudarė pavojingiausių Lietuvoje sutinkamų grybų penketuką. „Visi nuodingiausi grybai yra lakšteliniai – tie, kurie kepurėlės apačioje turi ne skylutes, o lakštelius. Iš skylėtabudinių nuodingas yra tik šėtonbaravykis (Boletus satanas), tačiau jis Lietuvoje labai retas“, - teigė Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Mikologijos laboratorijos vadovė Jurga Motiejūnaitė.

Anot jos, iš miško galima parsinešti tik tuos grybus, kuriuos gerai pažįstate. Priešingu atveju galite kaip reikiant apsinuodyti.

GRYNAS.lt pasiremdamas mokslininkų informacija pristato penkių nuodingiausių Lietuvos grybų sąrašą. Taip pat pateikiame aprašymus, pagal kuriuos galėsite šiuos grybus atpažinti.

http://g1.dcdn.lt/images/pix/nuodingiausi-grybai-68588796.jpg

Nuodingiausi grybai. © DELFI

Toliau skaitykite www.grynas.lt

 

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.