Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Gyvenimo būdas Išmokite gyventi šia akimirka!

Populiarūs

Išmokite gyventi šia akimirka!

 

Leiskite sau nustebti kaip vaikystėje

Gyvename kažkur tarp praeities ir ateities: prisimename tai, kas buvo, ir kuriame planus apie tai, kas dar bus. Tik dažnai pamirštame, kad pats svarbiausias laikas – esamasis.

Gyvenimas prabėga pro šalį? Nešvaistykite nė akimirkos

Mūsų mintys dažnai yra kitoje erdvėje arba laike nei mes. Mes namie, o mintyse – darbas. Mes darbe, o jos vis dar rūpinasi, kaip išspręsti namų problemas.

Tačiau gyvenimas vyksta čia ir dabar. Kol leidžiate mintims klaidžioti po praeitį arba ateitį, galvoti apie priežastis ir pasekmes, tai, kas vyksta tiesiai prieš jūsų akis, išlieka nepastebėta! Ir štai – dabarties akimirkos iššvaistomos lengva ranka lyg savaime suprantamas dalykas. Todėl gyvenimu nespėjama pasimėgauti…

Nešvaistant nė akimirkos…

Visiška prieš tai apkalbėto gyvenimo būdo priešingybė – menas gyventi šia akimirka. Sunkiai išmokstamas, bet per mažai duodantis įstabių vaisių.

Gyventi šia akimirka – tai visiškai į ją įsitraukti, sugerti visas jos detales ir smulkmenas. Išėjote pasivaikščioti – ir mėgaukitės įkvepiamu oru, matoma aplinka bei girdimais garsais. Stebite praeivius ir renkate įspūdžius, o visa kita tuo metu nesvarbu. Kam to reikia? Išmokus labiau susitelkti į kiekvieną išgyvenamą akimirką, išmokstama mėgautis gyvenimu, atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius. Problemos nebeatrodo tokios didelės, nes apie jas galvojama mažiau: to daryti neleidžia patiriami esamojo laiko įspūdžiai.

Šviesi gali būti ne tik ateitis

Įsirengsiu sodą tada, kai gyvensiu didesniame name. Leisiu sau daugiau keliauti, kai turėsiu geresnį darbą. Džiaugsiuosi tada, kai gyvenimas pagerės… Ar pažįstamos mintys? Dažnai kuriame iliuzijas apie šviesesnę ateitį ir tikimės, kad viskas nuolat keisis tik į gera. Tas tiesa, tikėti geresne ateitimi nėra blogai, netgi būtina! Tik bėda ta, kad šitaip gyvenama vien laukimu, užuot pradėjus veikti ir džiaugtis…

Juk dažniausiai savo tikslus atidedame ateičiai tikėdamiesi, kad kada nors juos įgyvendinti bus lengviau nei dabar. Tačiau iš kur žinoti, kad būtent ne dabar yra pats geriausias metas?

Susitelkę į laukimą nepastebime gyvenimo pokyčių. Galbūt būtent dabar jis ir pasiekė patį geriausią savo tašką, tik mes neįstengiame to pastebėti? Juk vis laukiame to mįslingo dar geresnio laiko…

Idealistams reikia pripažinti, kad egzistuoja ir gana skaudi tiesa, jog ateitis gali būti ne tik šviesesnė, bet ir blogesnė. Tik tai įsisąmoninus atsiranda motyvacija, kad, užuot laukus geresnių laikų, reikia išnaudoti šį metą tokį, koks jis dabar yra: galbūt turintį trūkumų, galbūt jame vyksta ne viskas taip, kaip kadaise planuota, tačiau tai – jūsų gyvenimas. Išmokite džiaugtis juo tokiu, koks jis yra. Lyg kiekviena diena būtų paskutinė…

Nustokite laukti. Geriausia vieta tikslams įgyvendinti yra čia, geriausias laikas – dabar. Todėl ir visus savo lūkesčius dėl ateities perkelkite į esamąją akimirką. Kam tikėtis, kad kažkada būsite laimingesnė, jei galite laimės siekti dabar pat! Nebijokite rizikuoti ir įgyvendinti savo svajonių, nes galbūt ateityje joms išvis nebeturėsite nei laiko, nei noro ar galimybių.

Kaip išmokti gyventi esamuoju laiku?

Gyventi šia akimirka nelengva todėl, kad mus nuolat kažkas blaško. Tūkstančius galvoje dūzgiančių minčių sunku nukreipti į vieną tašką – tai, kas vyksta tiesiai jums prieš nosį. Tačiau praktikuojantis galima išmokti džiaugtis mažyčiais malonumais: tuo, kad šalia sėdi mylimi žmonės, net jei kartu tik žiūrite televizorių, tuo, kad lėkštėje skanus valgis, ar tuo, kad girdite nuostabią muziką.

  • Prisiminkite įspūdingiausias savo gyvenimo akimirkas – tas, kurios giliausiai įsirėžė į atmintį. Jūs jas taip gerai prisimenate todėl, kad tuo metu giliai jas jautėte. Net prabėgus daugybei metų galite prisiminti smulkiausias detales. Pagalvokite, ką darėte tuo metu, kad susitelktumėte į įvykius, ir pamėginkite tai pritaikyti kasdienybėje.

  • Išbandykite meditaciją. Tai pats geriausias būdas išmokti susitelkti į dabarties momentą. Meditacija moko atsiriboti nuo pašalinės aplinkos, palikti nuošalyje savo rūpesčius ir lūkesčius. Lieka tik esamoji akimirka.

  • Liaukitės kritikuoti. Nenorėkite, kad viskas visada būtų tobula. Taip, viskas visada gali būti geriau, nes tobulumo siekti galima iki begalybės. Tačiau kiekviena akimirka yra tokia, kokia yra — ir tai viskas, ką šiuo metu turite. Todėl nekritikuokite jos, o priimkite.

Pradėkite nuo mažyčių malonumų

Maži malonumai naudingi tuo, kad jie visiškai įtraukia į save, todėl juos praktikuodama jaučiate tik tai, ką darote. Jūsų niekas neblaško, todėl mokotės susitelkti į akimirką ir ją pajusti.

  • Išsimaudykite kvapioje putų vonioje. Atsipalaiduokite ir pajuskite vandens šilumą bei putų kvapą. Tai viskas, ko šią minutę jums reikia: toks ritualas moko atsiriboti nuo bet kokių minčių – juk liekate viena su savo ramybe!

  • Užsiimkite mėgstamu sportu. Kad ir kas tai būtų – krepšinis, tinklinis ar tenisas, sportuojant galvoje nebelieka nei laiko, nei vietos mintims apie ką nors kitą nei žaidimas. Juk atmušus teniso kamuoliuką beliks galvoti tik apie jau netrukus atskriesiantį kitą. Būtent tai ir yra susitelkimas į akimirką.

  • Eikite į darbą kitu keliu nei įprastai. Kai įprantate prie aplinkos, jos nebepastebite, todėl mintys ima klaidžioti kur panorėjusios. Pasirinkusi naują kelią, susitelksite į aplinką, nes ji bus nepažįstama. Mėgaukitės mažais atradimo malonumais.

  • Pavakarieniaukite prabangiame restorane. Atsidėkite šiek tiek pinigų specialiai progai ir išeikite pavalgyti. Tai bus ne tik maistas, bet ir mažytė šventė – pradedant nuotaika, baigiant aplinka ir aptarnavimu.

  • Raskite laiko savo pomėgiams. Mezgimas, siuvinėjimas ar papuošalų kūrimas atpalaiduoja ir priverčia susitelkti į patį procesą. Todėl nespėjate niekur išskubėti iš dabartinės akimirkos.

  • Gyvenimas juokingas – atraskite tai. Ar pastebėjote, kad nelaimingiausi tie žmonės, kurie neturi humoro jausmo? Nežiūrėkite į gyvenimą pernelyg rimtai: pasijuokite iš jo įvykių ir savęs pačių. Tam reikės išmokti susitelkti į akimirką: tik taip pastebėsite, kiek juokingų dalykų vyksta aplink.

Informacijos šaltinis: www.veidas.lt
Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.