Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Vertybės Grybų pažinimo džiaugsmas

Populiarūs

Grybų pažinimo džiaugsmas

Palangiškė Birutė dienraščiui "Klaipėda" džiaugėsi, jog po publikacijos apie žiemą renkamus grybus ji su dukra miško gėrybių parsinešė iš paties kurorto centro.

 

Juodkote ugniabude

Augavietė: gyventojams džiaugsmo suteikė prie Palangos tilto aptiktos juodkotės ugniabudės.

 

"Nebūčiau paskaičiusi publikacijos apie žiemą Lietuvoje renkamus grybus, nebūčiau pažinusi prie pat Palangos tilto augančių juodkočių ugniabudžių", – tikino Birutė.

Moteris savaitgalį vaikštinėjo kurorto gatvėmis ir labai nudžiugo kopose, prie pat tako į Palangos tiltą, išvydusi augančias ugniabudes.

"Jos tiesiog švietė pilkoje miško tankmėje. Matyt, todėl ugniabudėmis ir vadinamos. Apžiūrėjau kelis šalia nuvirtusius medžius, buvo matyti, kad šių grybų čia bus ir daugiau. Tik gaila, kad iš karto po savaitgalio paspaudė šaltukas. Tikėtina, jie neišgyveno", – pasakojo sveikuolė.

Moteris grybus ėmė rinkti tiesiai į kepurę.

"Skaičiau, kad esą šie grybai labai naudingi, išgydo vėžį, todėl juos nuviriau kelias minutes ir įmečiau į rūgštynių sriubą, kurią gaminau vakare. Labai skanūs, tikrai valgomi, esu sveika ir gyva", – redakcijai gyrėsi palangiškė.

Dienraščio publikacijoje "Į mišką – grybų nuo vėžio" (2018 01 30) mikologai išaiškino, kaip atpažinti šiuos grybus.

Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos vedėja Jurga Motiejūnaitė patvirtino, jog palangiškės rasti grybai tikrai valgomi.

"Taip, tai yra ugniabudė, tik kažin ar ji nuo vėžio išgelbės. Be juodkočių ugniabudžių, šiuo metu miške nėra jokių kitų grybų. Galiu tik pakartoti kolegos žodžius, kad nėra žinoma jokių mokslinių tyrimų, jog šie grybai gydytų onkologines ligas. Solidžiame žurnale esu skaičiusi rimtą mokslinį tyrimą apie tai, ką iš tiesų mokslininkams pavyko rasti populiariuose preparatuose, kurie esą buvo pagaminti iš grybų ir turėjo rimtai sveikatinti. Paaiškėjo, kad šiuose vaistuose arba neaptikta tų grybų, iš kurių jie esą turėjo būti pagaminti, arba juose nerasta tų veikliųjų medžiagų, kurios buvo skelbiamos", – tikino J.Motiejūnaitė.

Tyrimas parodė, jog sveikatinantis poveikis tėra placebas.

"Grybai yra aktyvių medžiagų šaltinis, bet jie labai menkai veikia sveikatą. Dažnai tokiuose preparatuose net tos pačios genties, bet skirtingi grybai gali veikti įvairiai. Vieni skatina imunitetą, o kiti jį slopina. Žmonėms reikia būti labai atsargiems, ypač renkantis tokius vaistus, kurie pagaminti Kinijoje", – pastebėjo J.Motiejūnaitė.

Asta Aleksėjūnaitė

 

Informacijos šaltinis: www.klaipeda.diena.lt

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.