Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Medis kraštovaizdyje Švedijoje aptiktas seniausias pasaulyje medis

Populiarūs

Švedijoje aptiktas seniausias pasaulyje medis

seniausias pasaulyje medis-fMokslininkai teigia, jog seniausias pasaulyje žinomas medis yra Švedijoje augantis spygliuotis, savo šaknis suleidęs paskutiniojo ledynmečio pabaigoje. Matomoji 4 metrų aukščio medžio eglės dalis nėra senovinė, tačiau jos šaknų sistema gyva jau 9550 metų. Šį faktą nustatė Umeå Universiteto (Švedija) Ekologijos ir aplinkosaugos mokslo fakulteto profesoriaus Leif'o Kullman'o vadovaujama komanda.

Vieniša paprastoji eglė Picea abies (L.) H. Karst., pavadinta "Old Tjikko", buvo aptikta dar 2004 metais. Ją paprastai europiečiai tradiciškai puošia Kalėdoms ir Naujiesiems Metams. Medis auga kalnuose 910 metrų aukštyje Dalarna provincijoje.

Kullman'as teigia, jog neįprastą medžio ilgaamžiškumą užtikrina jo gebėjimas "klonuotis". Jo kamieno gyvenimo trukmė yra apie 600 metų, tačiau Kullman'as aiškina, jog "kai tik kamienas numiršta, iš to paties šaknų raizginio išauga naujas, todėl medis turi labai ilgą tikėtiną amžių".

Augalo amžius buvo nustatytas naudojant radioaktyviosios anglies izotopų registravimo metodu. Mokslininkų komanda taip pat aptiko kitų senovinių eglių, kurių amžius siekė nuo 5000 iki 6000 metų.

 

2016 metais pateiktos nuotraukos

Parengta pagal:

Oldest Living Tree (Neatorama)

Oldest Living Tree Found in Sweden (National Geographic)

 

Informacijos šaltinis: www.technologijos.lt

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.