Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel

Populiarūs

Įvairovė augina daugiau

Medelio sodinimas 300x300Tarptautinė miškų ūkio ir miškininkystės mokslininkų grupė, kuriai vadovauja Švedijos žemės ūkio universitetas, atlieka tyrimus, kurie įrodo, kad daugiau medžių rūšių sklype lemia didesnį medyno produktyvumą ir tvaresnę miško ekosistemą, skelbia mokslo populiarinimo žurnalas „Pnas“.

Šiaurės šalyse miško biologinė įvairovė po truputį mažėja, įvairios miško ekologijos ataskaitos praneša, kad vis daugiau miško floros rūšių gresia išnykimas. Priežastys gali būti kelios. Pavyzdžiui, žmogaus veikla ar svetimžemių rūšių invazijos ir įsigalėjimai miškus padaro labai panašiais vienais į kitus dėl augalų ir gyvūnų rūšių homogeniškumo skirtinguose regionuose.

Bendrame tyrime, kuris analizavo miškų ekosistemų būklę Vokietijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Italijoje ir Ispanijoje buvo siekiama išryškinti miškų medžių rūšių homogeniškumo įtaką tokioms mišo ekosistemų tvarumo sudėtinėms dalims kaip medienos produktyvumo, anglies saugojimo, bioįvairovės gausos, atsparumo kenkėjams, paukščių įvairovei ar miško atsikūrimo greičiui.

Tyrimų rezultatai apibendrino tokias tendencijas: medžių rūšių skaičiaus mažėjimas sklypuose, nepriklausomai nuo jų dydžio, lemia tokių miško augimo parametrų kaip medienos augimas ar žvėrių skaičiaus mažėjimą. Taip atsitinka todėl, kad skirtingos medžių rūšys sudaro sąlygas daugeliui miškuose gyvenančių gyvūnų ir paukščių, o taip pat augalų sąveikauti tarpusavyje, o tai lemia geresnes sąlygas daugintis visiems, tiek gyviems, tiek negyviems organizmams ir taip plėsti savo gyvavimo plotus.

Tyrimo aprašymą ir straipsnio anotaciją galima rasti ČIA

 

Informacijos šaltinis: www.pmsa.lt

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.