Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Bioįvairovė Krekenavos regioniniame parke rasta plačioji platužė

Populiarūs

Krekenavos regioniniame parke rasta plačioji platužė

Plačioji platužė (Lobaria pulmonaria L.) - bene viena puošniausių, bet retai aptinkama kerpė. Ji pasižymi iš plačių lakštų sudarytu gniužulu su reljefišku, plaučius primenančiu paviršiumi, kuris sudrėkęs būna ryškiai žalias. Auga ant senų lapuočių medžių kamienų, bet aptinkama tik brandžiuose, seniai kirvio nemačiusiuose medynuose. Tai - kertinių miško buveinių specializuotoji rūšis, savo buvimu bylojanti, kad miško kampelis, kuriame ji auga, yra išskirtinai svarbus biologinei įvairovei.

placioji-platuzePlatužę aptikti sudėtinga dėl to, tokių senų medynų lieka vis mažiau,o pavieniai augalėliai dažniausiai tūno viršutinėse medžio kamienų dalyse, apsupti lajos tankmės. Iškirtus senus medžius, išnyksta ir platužės. Jos negali įsikurti jaunuose ar pusamžiuose medynuose. Krekenavos regioninio parko ekologui J.Augliui Kalnelio miške pavyko rasti miško sklypą, kur dar galima pasigrožėti ant seno klevo ir ąžuolo kamienų kerojant šias paslaptingas, itin saugomas kerpes.

Plačioji platužė yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

Juliaus Auglio nuotr.

Informacijos šaltinis: http://ekologija.blogas.lt

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.