Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius STIHL TimberSportS – pirmą kartą Lietuvoje!

Renginių kalendorius

STIHL TimberSportS – pirmą kartą Lietuvoje!

 

Parodomoji STIHL TIMBERSPORTS programa iš Olandijos parodos „Ką pasėsi... 2011" metu (Kauno r., Akademija), 2011 03 31 - 2011 04 02, kiekvieną dieną 12, 14 ir 16 val. Renginys nemokamas.

STIHL TIMBERSPORTS atsirado JAV 1985 m. apjungdama geriausius miško kirtėjus į ekstremalaus sporto rūšį. Kasmet žiūrovų skaičius per Eurosport ir ESPN2 TV kanalus siekia ~ 20 mln. daugiau nei 62 šalyse.

STATMENO RĄSTO KIRTIMAS

Ši rungtis imituoja medžio kirtimą. Statmenai  įtvirtintas medžio rąstas(skersmuo 30 cm)  turi būti kiek galima greičiau nukirstas iš šono . Šios rungties sėkmė - optimali kirvio padėtis ir galingas smūgis juo. Top'inis Europos laikas yra apie 20 sek.

HORIZONTALAUS RĄSTO KIRTIMAS

Imituoja jau nukirsto medžio padalijimą. Stovint ant horizontaliai pritvirtinto rąsto, atletai bando perkirsti kirvio smūgiais 32 cm skersmens rąstą. Rąstas turi būti  kapojamas  iš abiejų pusių . Vienpusis kirtimas diskvalifikuoja . Geriausias  laikas , pasiektas   Europoje yra  mažiau nei 20 sek.

TRAMPLINAS

Šiai rungčiai statmenai  pritvirtintame  rąste  įtvirtinamos dvi lentos (tramplinai) . Tikslas: perkirsti viršuje sumontuotą medienos gabalą (27 cm skersmens) . Ši  rungtis kilusi  iš senovinio  laipiojimo per    šaknis, kurios augo keletos metrų aukštyje. Tų laikų medkirčiai  tokių  „tramplinų" pagalba pasiekdavo aukščiau esančias medžio kamieno vietas , kurias ten būdavo lengviau nukirsti nei platesnes ir kietesnes šaknis.
Po teisėjo signalo sportininkas padaro pirmą apie 10 cm gylio  kišenę  - „Pocket" kamiene pečių aukštyje. Į ją įkiša savo pirmojo tramplino smaigalį. Atletas užlipa ant pirmojo tramplino ir stovėdamas ant jo paruošia kamiene antrąją kišenę. Įtvirtinęs antrąjį trampliną maždaug 2 metrų aukštyje, jis gali pradėti kirsti viršuje pritvirtintą medienos gabalą.
Mediena turi būti nukirsta iš dviejų pusių. Priešingu atveju sportininkas diskvalifikuojamas. Ši rungtis  dar vadinama „karališka", nes čia svarbi ne tik preciziška sportininko technika ir jėga, bet ir mokėjimas balansuoti ir vikrumas.

STIHL PJŪKLAS

Šią rungtį visi dalyviai  atlieka su įprastu firmos STIHL motoriniu pjūklu MS 660. Po pirmo apšildymo pjūklas pastatomas ir po signalo kiek galima greičiau puolama prie pritvirtinto rąsto (skersmuo 40 cm). Nuo horizontaliai pritvirtinto kamieno pjaunant pirmyn ir atgal atpjaunamos dvi ripkos (medienos skrituliai). Abu skrituliai turi būti  pilni, nupjauti pažymėtame 10 cm plote.  Jeigu skrituliai nepilni ar perpjauta  žymės linija , dalyvis diskvalifikuojamas. Geriausias šios rungties laikas apie 10 sek.

PJOVIMAS SU RANKINIU PJŪKLU

Su dviejų metrų rankiniu pjūklu pjaunamas skritulys nuo horizontaliai pritvirtinto  medžio rąsto (skersmuo 46 cm). Šioje  rungtyje  svarbu , kad sportininkas ją atliktų ritmiškai ir dinamiškai . Kad pjūklas geriau slystų, apipurškiamas alyvos mišiniu. Be to, padėjėjas gali pagelbėti , tarp atpjaunamos dalies ir rąsto įkišdamas  pleištą.

HOTSAW

Su specialiai paruoštu  ypač galingu motoriniu pjūklu nuo horizontaliai pritvirtinto rąsto (ø46 cm) atpjaunami trys pilni skrituliai pažymėtame 15 cm atstume .
Iššūkis tame, kaip suvaldyti iki 80 AG galingumo pjūklą. Su pjovimo grandinės greičiu nuo 240 km/h ir apie 27 kg svoriu „karštasis pjūklas" reikalauja iš sportininko puikių įgūdžių. Sportininkai gali dalyvauti rungtyje tiek su savo specialiai paruoštu pjūklu, tiek  su STIHL pjūklu .
Geriausias šios rungties atlikimpo laikas yra  mažiau nei 7 sek.Plačiau apie STIHL TIMBERSPORTS:

http://www.stihl.com/timbersports/

Facebook: www.facebook.com/stihltimbersports

Twitter: www.twitter.com/timbersports

YouTube: www.youtube.com/user/STIHLTIMBERSPORTSfan

 

Informacijos šaltinis: www.ginalas.lt

 

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.