Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Édouard‘o François André parkai Lentvaryje, Užutrakyje ir Trakų Vokėje

Renginių kalendorius

Édouard‘o François André parkai Lentvaryje, Užutrakyje ir Trakų Vokėje

Édouard‘as François AndréV.Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos vyr. fondų saugotoja Ramunė Šorienė ir muziejininkė Giedrė Matiukaitė kviečia paskutinio kovo penktadienio (25 d.)  vakarą praleisti kartu ir vėl nusikelti į XIX amžiaus pabaigoje projektuotus parkus. Vasario pabaigoje vykęs pirmasis trijų dalių ciklo apie Édouard‘o François André parkus vakaras, kuriame norintieji išgirsti ir sužinoti daugiau vos tilpo, parodė, kad parkų kultūra Lietuvoje domimasi iki šiol.Gaila, tačiau vykti pavaikštinėti ir savo akimis apžiūrėti kiekvieną parko kampelį dar per anksti (tą mums rodo ir šįryt iškritęs pavasarinis sniegas), vaikštinėti vėsoka, todėl siūlome užsukti ir pasiklausyti, ką šįsyk apie tris parkus, išdėstytus netoli Vilniaus, papasakos Vaiva ir Steponas Deveikiai, specialistai, puikiai išmanantys ir turintys daug įdomaus papasakoti apie prancūzų kraštovaizdžio architekto projektus.

Ypatingu gamtovaizdžiu išsiskiriantys parkai žavi plotais ir kruopščiu planavimu, sukurtais reljefais. Autentiškiausias 21 ha užimantis Lentvario parkas ir šiandien džiugina nepakitusiais vaizdais, suprojektuotais XIX a. pabaigoje valdant grafui Vladislovui Tiškevičiui, bei yra labai vertinamas tiek Lietuvos, tiek Europos specialistų, nes, pasak vakare dalyvausiančių Vaivos ir Stepono Deveikių, parkas atskleidžia visą É. F. André kūrybinę jėgą. Antrasis parkas, apie kurį bus kalbama penktadienio vakarą - prie Galvės ir Skaisčio ežerų įsikūręs Užutrakio dvaro ansamblis ir parkas, sukurtas grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva. V. ir S. Deveikių teigimu, parkas išsiskyrė daugiau nei 20 tarpusavyje ir su ežerais sujungtų tvenkinių, atspindėjusių aplinką ir kūrusių atspindžių žaismą, erdvės bei platybės įspūdį. Trakų Vokės parkas, suprojektuotas 22 ha plotuose, akį traukia išskirtinai natūraliu reljefu, geometriniu ir gamtovaizdiniu parko planavimu, iki šių dienų išlikusia pagrindine parko struktūra.

Maloniai kviečiame apsilankyti renginyje, kuriame ne tik išgirsite apie Lentvario, Užutrakio ir Trakų Vokės parkus, bet ir turėsite galimybės pasiklausyti dar niekur nepublikuotų René André laiškų, kuriuos po pirmo apsilankymo 1898 m. minėtuose parkuose rašė savo žmonai. Laiškus prancūzų kalba skaitys Karolina Masiulytė-Paliulienė, o vertimus - Romualdas Ramanauskas. Vakarą paįvairins violončelininkė Gabrielė Samolytė.

Daugiau informacijos tel. (8-5) 262 4480, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Informacijos šaltinis: http://putinomuziejus.blogas.lt/


 

 

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.