Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Pirmą kartą vilkų apskaitoje – nevyriausybinių organizacijų atstovai

Renginių kalendorius

Pirmą kartą vilkų apskaitoje – nevyriausybinių organizacijų atstovai

Nuo 2006 metų Lietuvos miškininkai vykdo vilkų apskaitą, kurios rezultatai turi lemiamą reikšmę nustatant vilkų sumedžiojimo kvotą. Šiais metais pirmą kartą kartu su miškininkais dalyvaus ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Tikimasi, kad tai padės pasiekti kiek įmanoma sąžiningesnių apskaitos rezultatų.

Pirminė apskaita bus vykdoma kovo 4 dieną, o pakartotinė – kovo 9 dieną. Iš savanorių bus sudaryti ekipažai, kurių kiekvienas vyks į skirtingas miškų urėdijas. Apskaitos metu girininkas pildys specialią anketą. Savanorio uždavinys – fotografuoti kiekvieną panašų į vilko pėdsaką, pasižymėti jo koordinates ir judėjimo kryptį. Vėliau visos nuotraukos su koordinatėmis ir kitais duomenimis turės būtų nusiųstos Gamtos apsaugos asociacijai „Baltijos vilkas“.

Vyksiančios apskaitos svarbą akcentuoja ir aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Jis pažymėjo, kad jeigu miškininkai neįrodys, jog vilkų Lietuvoje daugėja, tai kitais metais jie nebus medžiojami iš viso. Apskaitos vyks darbo dienomis, iš pat ryto, vienu metu visoje Lietuvoje.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai abejoja, ar šiemet pavyks surasti tiek savanorių, kad užtektų visoms girininkijoms. Jų yra apie 400. Tikimasi surasti bent 50 savanorių, kurie atliktų apskaitą tose miškų urėdijose, kurios praėjusiais metais pateikė didžiausią vilkų skaičių.

Tikimasi, kad prie šios apskaitos prisidės ne tik „Baltijos vilko“, bet ir Lietuvos ornitologų draugijos, Lietuvos gamtos fondo, Lietuvos entomologų draugijos, Judėjimo „Už gamtą“, Lietuvos žaliųjų judėjimo, kitų NVO nariai ir šiaip gamtai neabejingi piliečiai.

„Baltijos vilkas“ prašo visus, kas gali, prisidėti prie šios vilkų apskaitos. Visą reikalingą informaciją, medžiagą, metodinius patarimus ir kompensaciją už kuro išlaidas suteiks Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“.

 Tie, kas dar nepareiškė noro dalyvauti vilkų apskaitoje, gali tai padaryti iki vasario 27 dienos vakaro, registruodamiesi adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Laiške nurodykite, kuriomis dienomis (kovo 4 ar 9 dieną, arba abi dienas) galėsite vykti į apskaitą, ar turite automobilį, savo mobiliojo telefono numerį ir kurioje savivaldybėje gyvenate.

 

Informacijos šaltinis: www.bernardinai.lt

 

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.