Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Nauja knyga apie plėšriuosius paukščius ir pelėdas

Renginių kalendorius

Nauja knyga apie plėšriuosius paukščius ir pelėdas

sakalas keleivisBiologinės įvairovės išsaugojimo asociacija „Gamtos namai“ prieš pat Naujuosius metus pasauliui padovanojo naują knygą: solidžios apimties (312 psl.), didelio formato veikalą – Eugenijaus Drobelio ir Vytauto Knyvos albumą „Lietuvos miškų plėšrieji paukščiai ir pelėdos“. Knygoje ne tik nuotraukos, bet ir kiekvienai rūšiai, visiems Lietuvos plėšriesiems paukščiams ir pelėdoms, jų problemoms ir apsaugai skirti išsamūs tekstai.

Šią knygą be jokio patoso galima vadinti reiškiniu, nes tokių veikalų dar neturėjome. Šios labai specializuotos, be galo įdomios ir labai sunkiai nufotografuojamos rūšys iš knygos autorių pareikalavo beveik dešimties metų. Dirbta buvo atsidėjus, atsakingai, todėl iš daugelio kiekvienos rūšies padarytų nuotraukų teko išrinkti tuos kelis reprezentacinius, raiškiausius, tipiškiausius kadrus. Palapinėse tykant paukščių prie masalo, prie lizdų, laukiant praskrendančių praleista tūkstančiai valandų, kurių „svorį“ žino tik patys autoriai.

Knygoje matome tai, ką pamatyti gamtoje lemta nedaugeliui – gyvatėdžius, kilniuosius erelius, didžiuosius apuokus ir javines linges. Ypatingas mažųjų erelių rėksnių, žvirblinių pelėdų pasaulis. Vargu ar galima ką nors iš tos visumos išskirti.

Knyga jau keliauja pas skaitytojus. Ko gero, ją perskaitęs kiekvienas įgaus naujų potyrių, suras naujų žinių. Gali būti, kad šis gamtos fotografijos meistrų darbas paskatins ieškoti savo temos, gilintis, tyrinėti, kaupti medžiagą ir kada nors parengti tokios vertės knygą apie vis kitus paukščius.

Selemonas Paltanavičius

Pristatymas vyks vasario 9 dieną (trečiadienį), 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 3, Konferencijų salė, įėjimas prieš keltuvą, pro Senąjį arsenalą).

 

Informacijos šaltinis: www.bernardinai.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.