Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Buckinghamo rūmai ieško „žaliojo“ sodininko

Renginių kalendorius

Buckinghamo rūmai ieško „žaliojo“ sodininko

Karališkoji Didžiosios Britanijos šeima ieško sodininko, kuris būtų ne tik geras augalų specialistas, bet ir ekologiškos gyvensenos mylėtojas. Skelbime teigiama, kad ieškoma tokio žmogaus, kuris galėtų ekologiškomis priemonėmis Buckinghamo rūmų sklype palaikyti tvarką ir švarą, informuoja naujienų portalas telegraph.co.uk.

buckingham palace 700Sodininkas privalės globoti 42-akrų (≈17 ha) Bekingemo rūmų sodą. Photo: ALAMY

99 proc. visų 42 akrų (16,8 ha) aukščiausios klasės sodo teritorijos žaliųjų atliekų, įskaitant ir karališkųjų arklidžių mėšlą, yra perdirbamos.

Tikimasi, kad naujasis sodininkas, naudodamasis organiškos sodininkystės technologija, gebės ne tik palaikyti krūmynų, žolynų, rožių sienos formas, bet ir prisidės prie sodo augmenijos vystymo.

Taip pat sodininkas turės pasirūpinti ir Kensingtono, St Jameso bei Marlborougho rūmų žaliųjų atliekų perdirbimo administravimu.

„Buckinghamo rūmuose 99 proc. visų žaliųjų atliekų yra vietoje perdirbamos. Į žaliųjų atliekų kategoriją patenka nupjauta žolė, šakos, arklidėse susikaupęs mėšlo ir šiaudų mišinys”, - teigia Buckinghamo rūmų sodo administratorius Markas Lane`as.

„Tokios atliekos atvežamos ir iš kitų teritorijų: Kensingtono, Marlborougho bei St Jameso rūmų. Viskas yra sudedama į smulkintuvą. Tokiu būdu šakos bei kita žaliava yra susmulkinamos”, - aiškina M. Lane`as.

Rūmų sodo administratorius pasakoja, kad gauta žaliava yra naudojama ruošiant naujas gėlių lysves. Gautas mišinys apsaugo augalus nuo šalčio ir karščio, išlaiko drėgmę, sumažina piktžolių augimą bei esant stipriam lietui apsaugo dirvožemį nuo galimo išplovimo.

Naujojo sodininko bus prašoma rūpintis ir teritorijos augmenijos vystymu bei atnaujinimu.

Vasario 13 diena yra paskutinė, kai kandidatai į žaliojo sodininko pareigas gali pateikti savo prašymus.

Informacijos šaltiniai:

www.lrt.lt

www.telegraph.co.uk

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.