Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius „LIFE+“ programa – finansinė parama aplinkosaugos projektams

Renginių kalendorius

„LIFE+“ programa – finansinė parama aplinkosaugos projektams

life logo 300Kovo 3 d. Aplinkos ministerijoje bus surengtas informacinis seminaras apie Europos Sąjungos „LIFE+“ programą. Norintieji jame dalyvauti turėtų užsiregistruoti iki vasario 17 d., įvedę nuorodą http://www.surveymonkey.com/s/2011RegistrationformLithuani į savo interneto naršyklę.

Seminaras bus dviejų dalių. Pirmoji skirta supažindinti su paraiškų teikimo „LIFE+“ programai procedūra ir taisyklėmis, padėti nuspręsti, ar teikti paraiškas, taip pat atkreipti dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas rengiant paraiškas. Antroji seminaro dalis bus skirta jau susipažinusiems su „LIFE+“ programa. Bus nurodytos Europos Komisijos šių metų kvietimo teikti paraiškas šiai programai naujovės, nagrinėjama, kaip pildyti konkrečias formas. Seminarą organizuoja Europos Komisija ir Aplinkos ministerija.

„LIFE+“ – tai ES aplinkos sektoriaus finansavimo priemonė. Šiai paramai gauti Europos Komisija kasmet skelbia kvietimus teikti paraiškas ir jų teikimo sąlygas nustatančius dokumentus. Šiemetinis kvietimas turėtų būti paskelbtas vasario antroje pusėje.

Projektai, kaip ir ankstesniais metais, bus remiami pagal tris kategorijas. Pirmoji – gamta ir biologinė įvairovė. Šios kategorijos projektų tikslas – saugoti, išlaikyti, atkurti, stebėti gamtos sistemų funkcionavimą, natūralias buveines, laukinę florą bei fauną ir sudaryti joms palankesnes sąlygas. Antrajai grupei priskirti su aplinkos politika ir valdymu susiję projektai. Jų tikslas – plėtoti politiką klimato kaitos, vandens, oro, dirvožemio, miesto aplinkos, triukšmo, cheminių medžiagų, gamtos išteklių ir atliekų, miškų, aplinkos ir sveikatos, naujovių, strateginių metodų temomis. Trečiosios grupės projektų, skirtų informacijai ir ryšiams, tikslas – skleisti žinias ir geriau informuoti apie aplinkos problemas.

Pretenduoti į „LIFE+“ programos paramą gali viešosios ir (arba) privačios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, kiti subjektai ir institucijos. Būtina sąlyga – pareiškėjai privalo turėti savo bendrojo finansavimo dalį (25-50 proc. projekto lėšų). Europos Komisija paprastai skiria iki 50 proc. reikiamos sumos. Išskirtiniais atvejais, kai projektai susiję su konkrečiais apsaugos veiksmais, skirtais prioritetinėms rūšims ar buveinėms, galima tikėtis iki 75 proc. paramos. Kuriuos pasiūlytus projektus finansuoti, atrenka Europos Komisija. Patirtis rodo, kad atranka vyksta apie metus.

Nevyriausybinės organizacijos ir valstybinės įstaigos gali tikėtis ir valstybės paramos. Pagal aplinkos ministro 2009 m. gegužę patvirtintą „LIFE+“ projektų bendrojo finansavimo aprašą šiems projektams įgyvendinti iš biudžeto gali būti skiriama iki 25 proc. visų projekto išlaidų.

Išsamesnės informacijos apie „LIFE+“ 2007-2013 m. programą galima rasti interneto svetainėje http://ec.europa.eu/environment/life/funding/lifeplus.htm. Jos taip pat gali suteikti pagrindinė seminaro pranešėja Dagnė Elžbieta Eitutytė (tel. 5 279 9102, http://Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ) ir nacionalinis „LIFE+“ programos koordinatorius, Aplinkos ministerijos ES paramos administravimo departamento ES fondų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Kastytis Gedminas (tel. 5 266 3532, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ).

 

Informacijos šaltinis: www.am.lt

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.