Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Miškininkai organizuoja laukinės gyvūnijos globą

Renginių kalendorius

Miškininkai organizuoja laukinės gyvūnijos globą

Šią žiemą daugelyje šalies rajonų jau susidarė gana stora (kai kur - apledėjusi) sniego danga, pabloginusi ne tik smulkiosios faunos, bet ir kanopinių žvėrių (ypač stirnų) mitybos ir žiemojimo sąlygas.

Dėl to, Generalinė miškų urėdija 2010 m. gruodžio 20 d. raštu įpareigojo valstybės įmonių miškų urėdijų vadovus organizuoti drebulių ir blindžių kirtimą elninių žvėrių mitybos sąlygų pagerinimui miškuose, kuriuose nevykdomi planiniai lapuočių medžių kirtimai.

Daugelis miško kelių tapo sunkiai išvažiuojamais, todėl miškų urėdijos paprašytos organizuoti miško vidaus kelių ir kvartalinių linijų valymą, sudarant galimybę medžioklės plotų naudotojams, jauniesiems miško bičiuliams ir kitiems gamtos mylėtojams gabenti jų sukauptus pašarus į žvėrių šėryklas, o taip pat numatyti laukinės gyvūnijos globos priemones galimo “baltojo bado” atveju, teikti informaciją apie laukinės gyvūnijos globą žiniasklaidai.

Laukinės gyvūnijos globos klausimus miškų urėdijos įpareigotos spręsti glaudžiai bendradarbiaujant su rajonų savivaldybėmis, aplinkos apsaugos agentūromis, medžiotojų visuomeninėmis organizacijomis, mokyklomis.

Laukiniams gyvūnams sunkiu metu suaktyvėja ir brakonieriai, todėl bendromis pastangomis siekiama išgyvendinti ir šį reiškinį.

 

Informacijos šaltinis: www.gmu.lt

 

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.