Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Gelbėkime Lietuvos vilkus

Renginių kalendorius

Gelbėkime Lietuvos vilkus

gelbekime-vilkusGruodžio 1 d. susivieniję nevyriausybinių organizacijų atstovai surinko virš 8000 gamtą mylinčių asmenų parašų ir įteikė juos Prezidentei, prašydami padėti SUSTABDYTI nepagrįstą ir beprasmišką Lietuvos vilkų naikinimą.

Aplinkos ministras, užuot į tai reagavęs ir ieškojęs kompromiso su visuomene - DAR LABIAU PRAILGINO VILKŲ MEDŽIOKLĖS SEZONĄ (nuo spalio 15 iki balandžio 1 d.), tuo leisdamas suprasti, kad vilkų medžioklės kvota gali būti dar didinama!

NELIKITE ABEJINGI! Ateikite į protesto akciją Gruodžio 22 d. (trečiadienį), 10 val. prie Aplinkos Ministerijos (A. Jakšto g. 4).

GELBĖKIM LIETUVOS VILKUS!

Peticija,  kurią teiksime: www.PriesMedziokle.lt:

Aplinkos ministerija davė leidimą medžiotojams šiemet išnaikinti KETVIRTADALĮ Lietuvos vilkų!!!

Aplinkos ministerijos duomenimis (kurie visuomet būna gerokai išpūsti) Lietuvoje gyvena TIK 250 vilkų! Gamtosaugininkų duomenimis jų nedaugiau nei 200. Šiais metais vilkų sumedžiojimo kvota buvo padidinta iki 60-ies, iki tokio skaičiaus, kai vilkų sumedžiojimo skaičius išvis nebuvo reguliuojamas!!! O kiek dar vilkų kris nuo brakonierių kulkos?

Iki š.m. rugpjūčio, bauda už NELEGALIAI nušautą vilką buvo 64 lt! Vėliau ją padidino iki 300 lt! Tai absurdiška, turint galvoje, jog vien vilko kailis kainuoja daugiau nei 1000 lt !!!

Stojant į ES buvo reikalaujama visiškai uždrausti Vilkų medžioklę Lietuvoje. Tačiau nežinodama tikslaus savo vilkų skaičiaus Lietuva išsiderėjo pereinamąjį laikotarpį. 2005 m. buvo pirmą kartą įvesta vilkų sumedžiojimo kvota (20 vnt.) - kaip priemonė pereinamajam laikotarpiui, siekiant visiškai atsisakyti šių gyvūnų medžioklės. Tačiau nuo to laiko sumedžiojimo kvota pastoviai didinama!

Už Lietuvą mažesnėje Latvijoje vilkų gyvena 800, tačiau ten niekas medžioklės kvotų nedidina. Lenkijoje vilkų apie 700, joje vilkus medžioti apskritai UŽDRAUSTA.

VILKAS - Europoje saugoma Buveinių direktyvos ir Berno konvencijos rūšis. VILKŲ MEDŽIOKLĖ UŽDRAUSTA VISOJE EUROPOS SĄJUNGOJE, išskyrus Baltijos šalis, Rumuniją, Bulgariją, Slovakiją.

REIKIA UŽKIRSTI KELIĄ BEPRASMIŠKAM LIETUVOS VILKŲ ŽUDYMUI !!!

Turime kažką daryti, KAD NEBŪTŲ PER VĖLU, kad mūsų nacionalinio pasididžiavimo - VILKO neištiktų stumbro, lūšies ar rudojo lokio likimas!!!

NELIKITE ABEJINGI! Ateikite į protesto akciją Gruodžio 22 d. (trečiadienį), 10 val. prie Aplinkos Ministerijos (A. Jakšto g. 4).

Prisijunk Facebooke:
http://www.facebook.com/event.php?eid=162206197157212

 

Informacijos šaltinis: www.ekonaujienos.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.