Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija "Medžio ekosistema ir Žmogus"

Renginių kalendorius

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija "Medžio ekosistema ir Žmogus"

Viešoji įstaiga „Lietuvos arboristikos centras“ 2011 m. planuoja organizuoti keletą renginių, skirtų arboristikos (sumedėjusių augalų ir jų augaviečių priežiūrai, globai), medžio ekosistemų problemoms spręsti. Ketiname parengti rekomendacijas medžių sodinimui, priežiūrai ir apsaugai, drauge su Aplinkos ministerija ir Europos arboristikos taryba (EAC – European Arboriculture Council) surengti tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Medžio ekosistema ir Žmogus“.

Planuojama konferencija turi įvykti 2011 metų balandžio 28–29 dienomis. Ji skirta medžių (ypač urbanizuotų teritorijų) ekosistemų problemoms nagrinėti ir spręsti. Lietuvoje arboristikai skiriamas nepakankamas dėmesys. Tinkslinga skatinti mokslininkų, praktikų ir administratorių diskusiją. Siekiant išsaugoti sveikus medžius kaip vieną svarbiausių kraštovaizdžio elementų, būtina sustiprinti šiuolaikinį arboristinį požiūrį į medžius, kaip ekosistemas, priminti ir aktualizuoti medžių priežiūros galimybes, pabrėžti būtinybę integruoti nacionalinę medžių priežiūros specialistų atestavimo tvarką į europinę ir pasaulinę arboristikos darbuotojų atestavimo sistemą.

Konferencija apjungs įvairių specialybių tyrėjus ir praktikus. Vilniuje laukiama daugiau kaip pusšimčio užsienio dalyvių, tarp kurių – žinomi arboristikos specialistai, medžių ekosistemų tyrėjai iš Didžiosios Britanijos, Skandinavijos šalių  Lenkijos, Latvijos, Vokietijos.

Konferencijoje dalyvaus ir žinomi Lietuvos mokslininkai entomologai, mikologai, malakologai, ornitologai, teriologai, kurių mokslo tiriamieji darbai tiesiogiai susiję su konferencijos tema, miškininkai, visuomeninių organizacijų atstovai.

Konferencija vyks Aplinkos ministerijos konferencijų salėje, Jakšto g. 4/9, Vilnius.

Renginyje bus pristatomi ne tik taikomieji, bet ir mokslo tiriamieji darbai, aptartas arboristikos vaidmuo saugant biologinę įvairovę, medžių ekosistemų sukcesija, jos priežastys. Didelis demėsys bus skirtas įvairių Europos Sąjungos gamtosauginių projektų atliktų darbų rezultatams, aptariami svarbių buveinių gamtotvarkinių programų ypatumai.

Informacija registracijai ir pasiteiravimui

el.paštu - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. +37068555876, +37069988304

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas.

Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija. Neregistruoti dalyviai neįleidžiami.

Norinčius dalyvauti seminare prašome užpildyti anketą ir iki balandžio 10 d. atsiųsti ją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba faksu +370 5 276 29 89

Kviečiame dalyvauti!

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.