Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Žaliojo kino festivalis Kauno marių regioniniame parke

Renginių kalendorius

Žaliojo kino festivalis Kauno marių regioniniame parke

festivalis 300Š. m. lapkričio 12 d. (penktadienį) Kauno marių regioninio parko direkcijoje, (Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k.) vyks Žaliojo kino festivalis. Pradžia 17 val.

Visą vasarą maištautojai, tyleniai, filosofuojantys idealistai, meniškos sielos romantikai, skeptikai, realistai – visi mėgstantys filmuoti, galvoti, režisuoti, montuoti, garsinti, vaidinti buvo kviečiami kurti ir dalyvauti Žaliųjų filmų festivalyje. Kauno marių regioninio parko direkcija, baigiantis Tarptautiniams biologinės įvairovės metams kviečia į Žaliojo kino seansą. Vyks filmų peržiūra, pokalbiai apie biologinę įvairovę, piemenėlių vaišės.

Lapkričio 12 – oji pagal tradiciją dar ir Ožio bei švento Martyno diena. Tai triukšmingos rudens palydos. Senovėje lietuviai šią dieną skyrė ir žiemai pakviesti. Kad greičiau pasnigtų, nereikėtų piemenėliams ganyti ir baigtųsi niūrusis rudens laikas piemenys aplink beržą tris kartus apvesdavo baltą ožką. Baltas beržas ir balta ožka simbolizavo sniegą. Mažiausią piemenuką kartais užsodindavo ant ožkos raitą. Išlikę žinių, kad šią dieną piemenukai žaisdavo žaidimą „oželį“ – prie galvos pridėję pirštus „baidydavosi“, erzindavo vienas kitą. Ožiai buvo papuošiami kaip karaliai, su karūnomis, vaišinami kopūstais ir morkomis. Šią dieną lauke ant laužo piemenukai paskutinį kartą kepdavo savo skanėstą – kiaušinienę iš dvylikos kiaušinių.

Organizatoriai kviečia atvykti šeimomis ar su draugais apsirengus žaliai ir atsinešti obuolių, kurie vėliau bus kepami ant laužo.

Kviečiame dalyvauti.

Būtina išankstinė registracija: tel. 8-37 383071 arba el.paštu - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Informacijos šaltinis: www.vstt.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.