Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Sostinės moksleiviai pasodins per 500 medelių

Renginių kalendorius

Sostinės moksleiviai pasodins per 500 medelių

Iki spalio mėn. pabaigos Vilniaus mokyklų kiemai pasipuoš naujais medeliais. Beveik kas šešta sostinės vidurinė mokykla ir gimnazija nusprendė prisidėti prie „Iniciatyvos fondo“ organizuojamos visuotinės medelių sodinimo akcijos.

„Įprasta manyti, kad sostinės gyventojai turi daugybę renginių, todėl juos sunku sudominti naujomis veiklomis. Džiugu, kad į akciją įsitraukė daug Vilniaus mokymo įstaigų, kai kurios mokyklos ketina pasodinti daugiau nei 50 medelių.“, - sakė „Iniciatyvos fondo“ programų koordinatorė Inga Smirnovienė.

Pasak jos, dar maloniau, kad prie akcijos nusprendė prisidėti ir tie, kurie tiesiogiai kviečiami nebuvo, tačiau patys sužinojo apie medelių sodinimą: Vilniaus pedagoginis universitetas, aktyvių žmonių susibūrimai.

Mokyklos buvo raginamos rinktis tradicinius lietuviškus medžius. Populiariausias medis, kurio pageidauja akcijos dalyviai, yra pušis. Šių medžių ketinama pasodinti apie 140. Nedaug atsilieka ir eglės, jų poreikis siekia apie 130. Ąžuoliukų bus pasodinta apie 80, berželių apie 60, klevų – per 50, liepų – beveik 40. Mažiausiai pageidauta kaštonų – 5.

Pačius medelius ir jiems pasodinti reikalingas priemones – kuoliukus, kastuvus ir pirštines neatlygintinai parūpins „Iniciatyvos fondas“. Dėl medelių sodinimo konsultuos programos partneris – Vilniaus miškų urėdija.

Medelius planuojama sodinti nuo š.m. spalio vidurio, vėliau bus organizuojami šviečiamieji renginiai: priklausomai nuo amžiaus moksleiviai kviečiami rašyti rašinius aplinkosaugos temomis, kurti eilėraščius, piešti, fotografuoti. Sulaukęs daugiau darbų, „Iniciatyvos fondas“ surengs parodėlę.

Medžių sodinimo akcija yra jau ketvirtasis „Iniciatyvos fondo“ įgyvendinamas projektas. Pernai „Iniciatyvos fondas“ organizavo knygų Lietuvos bibliotekoms rinkimą, 2008-aisiais savo programą įgyvendino Alytaus, Utenos ir Tauragės apskrityse, kur per įvairius renginius buvo skatinama savarankiškai spręsti savo vietovės socialines ir aplinkosaugos problemas.

 

Informacijos šaltinis: www.iniciatyvosfondas.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.