Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Palydėkime išskrendančias gerves drauge

Renginių kalendorius

Palydėkime išskrendančias gerves drauge

gerve 300

Panemunių regioninio parko lankytojai turi unikalią progą pamatyti besirenkančius mūsų šalį palikti ketinančius gervių būrius.

Š. m. spalio 8 dieną 18 val. Panemunių regioninio parko direkcijos specialistai kviečia į Novaraiščio Valstybinį ornitologinį draustinį stebėti į nakvynę atskrendančias migruojančias pilkąsias gerves (Grus grus). Pilkoji gervė labai atsargus ir baikštus paukštis. Didesnis už gandrą, ilgesnio kaklo ir ilgesnių grakščių kojų paukštis. Kūnas šviesiai pilkos spalvos. Gyvena pelkėse, miškų raistuose. Lizdą krauna ant žemės, ant sausesnio kupsto, toliau nuo žmonių. Lizdą paukštis slepia  tarp nendrių ir krūmokšnių. Deda pora kiaušinių, kurie pilkai žalsvos spalvos ir su didelėmis neryškiomis dėmelėmis. Patelė peri apie 30 dienų, o patinas ją stropiai saugo. Rūšis reta, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

Nepraleiskime progos pabūti rudenėjančioje gamtoje. Stebėjimų pradžia nuo 18 valandos.

Pageidaujančius atvykti kviečiame registruotis iš anksto: El.paštas – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Telefonai – 844741723, 844741806

Kviečiame drauge išlydėti mūsų kraštą paliekančius sparnuočius.

 

Informacijos šaltinis: www.vstt.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.