Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel

Renginių kalendorius

Paukščių palydos

paukiu palydos 300Dubysos regioninio parko direkcija kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie tūkstančių paukščių stebėtojų visoje Europoje ir pirmąjį spalio savaitgalį išlydėti į šiltuosius kraštus išskrendančius sparnuočius.

,,Paukščių palydos“ (angl. EuroBirdwatch) ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje tapo tradicine ir vis labiau populiarėjančia švente, kurios metu tūkstančiai žmonių atsisveikina su migruojančiais paukščiais. Tai puiki galimybė susitikti su bendraminčiais, aplankyti saugomas teritorijas, ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar tu patyręs paukščių stebėtojas ar niekada nesi stebėję paukščių gamtoje, ar jūs didelės įmonės vadovas, ar dar tik studentas, ar mokytojas ar mokinys - prisijunk prie visoje Lietuvoje organizuojamų „Paukščių palydų" ir kartu su tūkstančiais kitų, palinkėk mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio...

Praėjusiais metais Raseinių ,,Kalno“ vidurinės mokyklos gamtininkų klubo ,,Biofanai“ ir Dubysos regioninio parko direkcijos organizuotose ,,Paukščių palydose“ dalyvavo 32 gamtos mylėtojai. Jie stebėjo 33 paukščių rūšis ir priskaičiavo apie 3,5 tūkst. paukščių. Šventės metu buvo pastebėtos kelios į Lietuvos  Raudonąją knygą įrašytos paukščių rūšys: tulžys, jūrinis erelis, dirvinis sėjikas, juodakrūtis bėgikas, šaukštasnapė antis, didysis dančiasnapis.

Šiemet rudenines paukščių palydas organizuojame keliose migruojančių paukščių itin mėgiamose vietose – Dubysos Plembergo žvyro karjere ir Raseinių žuvininkystės tvenkiniuose netoli kaimo turizmo sodybos ,,Karpynė“. Paukščių palydas sparnuočių gausa išsiskiriančiuose žuvininkystės tvenkiniuose jau eilę metų suteikia galimybę organizuoti UAB ,,Raseinių žuvininkystė“ direktorius Česlovas Kenstavičius.

Kviečiame visus gamta besidominčius žmones, norinčius išlydėti mūsų kraštą paliekančius sparnuočius, rinktis spalio 1 d. (penktadienį) 9 val. 30 min. prie Dubysos Plembergo žvyro karjero  (prie kelio Ariogala – Betygala) ir spalio 2 d. (šeštadienį) 10 val. žuvininkystės tvenkiniuose prie ,,Karpynės“. Platesnė informacija teikiama telefonais 8-428-70330 ir 8-614-25095.

 

Informacijos šaltinis: www.vstt.lt

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.