Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Paukščių palydos 2010

Renginių kalendorius

Paukščių palydos 2010

eurobird watchKaip ir kasmet, pirmąjį spalio savaitgalį, Lietuvos ornitologų draugija kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones spalio 2-3 d.d. prisijungti prie tūkstančių paukščių stebėtojų iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti bei suskaičiuoti išskrendančius paukščius.

Tradicinė, jau daugiau kaip dešimtmetį Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė kasmet sulaukia didelio visuomenės susidomėjimo. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė susitikti su bendraminčiais, aplankyti saugomas teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyrę paukščių stebėtojai ar dar niekada nesate specialiai stebėję paukščius gamtoje, ar jūs didelės įmonės vadovas, ar dar tik studentas, ar mokytojas ar mokinys - prisijunkite prie visoje Lietuvoje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu suskaičiuokite išskrendančius paukščius.

Kiekvienais metais ypatingai laukiama yra Lietuvos ornitologų draugijos sekretoriato šia proga organizuojama išvyka į pajūrį. Ne išimtis ir šie metai - spalio 2 dieną (šeštadienį) organizuojama vienos dienos Paukščių palydų išvyka į pajūrį. Iš Vilniaus autobusu keliausime į Kintus. Čia persėsime į laivus ir plauksime skaičiuoti mariose apsistojusių migruojančių vandens paukščių. Sugrįžę pasivaišinsime žuviene ir aplankysime Ventės ragą. Paukščius taip pat skaičiuosime ir grįždami į Vilnių.

Registracija į šią išvyką baigėsi, nes dalyvių skaičius yra ribotas dėl vietų skaičiaus laive. Atsiprašome tų, kurie pavėlavo registruotis ir kviečiame prisijungti kitais metais.

Taip pat kviečiame visus organizuoti Paukščių palydų šventes savo apylinkėse. Ir nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar šventė su specialia programa, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą - užregistruokite savo renginį ir tegul prie jūsų prisijungia dar daugiau žmonių. Renginį užregistruoti galima el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. atsiuntus informaciją kas organizuoja, atsakingo asmens kontaktinius duomenis bei kada, kur ir kelintą valandą prasidės renginys. Mes šią informaciją patalpinsime ornitologų draugijos svetainėje.

Pagrindinis paukščių palydų akcentas - visuotinė paukščių apskaita su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi - ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos kelias jų rūšis. Todėl visus, pirmąjį spalio savaitgalį stebėjusius paukščius, prašome iki sekmadienio, spalio 3 dienos, 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba faksu (8 5) 213 04 98 informaciją, kiek žmonių dalyvavo renginyje, kiek iš viso paukščių buvo stebėta ir kokios trys paukščių rūšys buvo gausiausios. Draugijos būstinėje budintys asmenys susumuos visus rezultatus ir juos perduos Europos paukščių stebėtojų (EuroBirdwatch2010) koordinaciniam centrui ir jau kitą dieną žinosime, kiek žmonių visoje Europoje išlydėjo išskrendančius paukščius ir kokie paukščiai skrido gausiausiai.

 

Informacijos šaltinis: www.birdlife.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.