Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Žuvinte galimybė stebėti besibūriuojančių gervių pulkus

Renginių kalendorius

Žuvinte galimybė stebėti besibūriuojančių gervių pulkus

gerve 300Žuvinto rezervato lankytojai turi unikalią progą pamatyti besirenkančius gervių būrius. Gerokai prieš saulėlydį  gervės su jaunikliais triukšmingai sugrįžta į nakvynės vietas. Didingi paukščiai renkasi pulkais (iki šimto ir daugiau) bei pavienėmis poromis. Pirmi būriai ilgokai suka ratus virš ežero, akylai tikrina, ar pasirinktos nakvynei ežero kinys saugios, po to triukšmingai trimituodamos ima leistis ant plūduriuojančių augmenijos salų. Vėliau parskrendantiems būriams nerimauti jau nebereikia. Dar nepriskridę ežero, gervės ima vartytis ore, taip mažindamos aukštį, žaismingai persekioti viena kitą, kol galiausiai leidžiasi ir prisijungia prie jau susirinkusių paukščių.

,,Maždaug tarp septintos iki aštuntos valandos vakaro į Žuvinto ežero salos pakraštį atskrendantys gervių būriai atrodo nepaprastai įspūdingai. Kas vakarą į Žuvinto ežerą susirenka nakvoti daugiau kaip du šimtai gracingų paukščių ir jų skaičius vis didėja... Paprastai iki rugsėjo vidurio į Žuvinto rezervatą susirenka šeši ar septyni šimtai gervių, bet pernai jų skaičius viršijo tūkstantį, “ – pasakojo Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

Gervė - mūsų krašto paukštis. Dienomis, trimitininkės pasklinda po plačias apylinkes ir tik ražienose kartais galime sutikti didesnius gervių būrius. Su pirmosiomis šalnomis, kai per šalį nuvilnija migruojančių šiaurinių gervių trikampiai, pastarosios neretai prisijungia prie vietinių. Tada gervių skaičius Žuvinte gali ir padvigubėti.

Žuvinte jaučiamas lengvas rudens dvelksmas. Direkcijos specialistai kviečia stebėti besibūriuojančius gervių pulkus, nes jau treti metai gervės pasirenka nakvynę pačiame ežere šalia vienintelės tikros salos, vos keli šimtai metrų nuo kranto. Pavasarį čia apsistoja ir peri šimtai rudagalvių kirų. Žuvinto ežero augmenija specialiai iškertama, kad būtų geresnės sąlygos paukščiams perėti. Specialistų parengta vieta dabar tapo ir gervių prieglobsčiu nakčiai.

Rezervato lankytojai stebėti nakvynėn parskrendančius paukščius ir iš apžvalgos bokšto gėrėtis neregėtais gervių ,,spektakliais“ galės dar keletą savaičių.

Pageidaujančius atvykti direkcija kviečia registruotis iš anksto tel. 8-315-49540 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

 

Informacijos šaltinis: www.vstt.lt

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.