Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Kad saugoma teritorija taptų patrauli neįgaliajam

Renginių kalendorius

Kad saugoma teritorija taptų patrauli neįgaliajam

pazintinis takas neries regioniniame parke pritaikytas neigaliems zmonems 300Keli partneriai - Neries regioninio parko, Verkių ir Pavilnių regioninio parko direkcijos bei viešoji įstaiga „Novus credo” - vykdo projektą „Patirties perdavimo ir bendradarbiavimo ryšių tarp vietinio, regioninio ir euroregioninio lygio partnerių Lietuvoje ir Norvegijoje stiprinimas”. Vienas iš projekto tikslų - nacionalinių ir regioninių parkų direkcijų darbuotojų apmokymai,  kaip dirbti su lankytojais, turinčiais specialių poreikių. Rugsėjo  7 - 8 dienomis vyks seminaras „Darbo su neįgaliaisiais ir neįgaliųjų grupėmis principai ir metodai“.

Kuriant ekologinio turizmo produktus saugomose teritorijose, būtina juos pritaikyti visų asmenų, taip pat ir neįgaliųjų,  poreikiams. Lietuvos saugomose teritorijose įrengta nemažai pažintinių takų, pritaikytų neįgaliesiems.  Šiame seminare vyks diskusijos dėl ekologinio turizmo produktų ir paslaugų pritaikymo negalią turintiems žmonėms Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, bus aptartos bendradarbiavimo perspektyvos tarp valstybinių parkų ir neįgaliųjų organizacijų.  Seminare bus nagrinėjamos turizmo regioniniuose parkuose teikiamų turizmo paslaugų ir produktų kokybė, sukuriant  prielaidas sėkmingam bendradarbiavimui tarp regioninių parkų administracijų bei neįgaliųjų organizacijų.

Poilsis neįgaliajam - labai svarbus, ypač jeigu tas poilsis švarioje aplinkoje, kurioje galima ne tik  pailsėti, bet ir pagreitinti reabilitacijos procesą. Poilsiaujančiųjų neįgaliųjų laisvalaikis ne visuomet atitinka jų lūkesčius, juntamas veiklos įvairovės stygius. Ekoturizmas gali prisidėti prie šio stygiaus sumažinimo, kartu skatindamas tausoti bei pažinti mus supančią aplinką, ugdydamas kitokią laisvalaikio leidimo kultūrą.

 

Informacijos šaltinis: www.vstt.lt
Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.