Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Kviečiame į varlių koncertą Verkių parke

Renginių kalendorius

Kviečiame į varlių koncertą Verkių parke

Varlės kurkimas – vienas pirmųjų gamtos garsų pavasarį. Varlės kur kas dainingesnės, nei esame įpratę manyti. Greta tradicinio kvaaaarrr, po žiemos atšylančiose balose galime išgirsti ir kur kas subtilesnių tonų. Ar žinote, kas balose sukelia skambų, nelyginant skudučių, gaudimą: ūūūūūūūūū? O kurios varlės balsas toks skardus, kad išgirdęs jį imi dairytis paukščio? Paklausyti darnaus varlių orkestro ir susipažinti su Lietuvoje gyvenančiomis varliagyvių rūšimis kviečiame į renginio „Varlių balsų top 10“ gegužės 9 d. 19 val. Verkių parke. Renginio vietą rasite čia. (žemėlapis pridedamas).

kelione i nerstaviete dviese

Kelionė į nerštavietę dviese. Foto O. Drobelienės

Sužinosime, kurios dvi varliagyvių rūšys neskleidžia garso net juos netyčia primynus ir kodėl nevalia skriausti gyvūnų, kurių naudą akivaizdi ne tik ekosistemai, bet ir mums patiems. Mes net nenutuokiate, kokie nemalonūs taptų vasaros vakarai, jei neliktų šių uodais ir kitais įkyriais vabzdžiais mintančių sutvėrimų. Deja, ši grėsmė reali: 5 iš 13 Lietuvoje gyvenančių varliagyvių rūšių, dėl grėsmės išnykti, įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė papasakos kokias grėsmes sukeliame varliagyviams ir kaip mes galime prisidėti prie jų išsaugojimo.

Dažno žmogaus artima pažintis su gamta prasideda nuo roplių ir varliagyvių. Deja, gyvūnui ši pažintis su žmogumi dažnai būna paskutinė, o visuomenėje giliai įsišaknijęs požiūris, kad šie „švelnių ir pūkuotų“ kategorijai nepriskiriami gyvūnai nemalonūs, neverti pagarbos, o neretai esą gali būti ir pavojingi. Keisti visuomenės požiūrį, sklaidyti mitus ir skiepyti pagarbą šiems gyvūnams ėmėsi įkurta Lietuvos herpetologų draugija. Renginio metu išgirsime apie draugijos siekius, o neabejingi mūsų šalyje gyvenančių varliagyvių ir roplių likimui galės tapti draugijos nariais.

Rinksime gražiausiai kurkiančių varlių balsų top 10. Sužinosime, kas drumsčia ramybę pritilus varlėms ir diskutuosime, ar gamtoje egzistuoja absoliuti tyla. Varlių „valgiaraščio“ neišbandysime, tačiau šviežių ir skanių augalų, kurių apstu gamtoje, skanausime. Puikias vaišes susirinksime iš čia pat augančių valgomų augalų ir drauge skanausime salotas.

Į renginį kviečia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija, Lietuvos gamtos fondas ir Lietuvos herpetologų draugija ir prašo nepamiršti pasirūpinti, kad nesušaltumėte ir nesušlaptumėte lyjant. Pataria turėti ką pasitiesti ant žolės, kai norėsis prisėsti ir turėiti kuo ragauti laukinių augalų salotas.

Susitikime Verkių regioniniame parke.

Renginio vieta: http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=583759;6069164;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=583793,6069149&z=2000&lrs=vector,stops,zebra,vector_2_5d

Daugiau informacijos: Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija tel. (8-5) 272 9903

Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėja Jolanta Radžiūnienė

 

Informacijos šaltinis: www.vstt.lt

 

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.