Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Garsaus medžių teisių gynėjo ir žinovo vizitas Lietuvoje

Naujienos ir informacija

Garsaus medžių teisių gynėjo ir žinovo vizitas Lietuvoje

Rob McBride 2016-04-21 Brussels 300Š.m. vasario mėn. 1-3 dienomis Lietuvoje lankėsi Europos metų medžio konkurso ambasadorius, garsus medžių teisių gynėjas, žinovas, medžių medžiotojas (ieškotojas) "tree hunter", http://www.treehunter.co.uk/, edukacinių ir gamtosauginių filmų statytojas Rob McBride.

Malonu priminti, kad visame pasaulyje žymiam "žaliajam" visuomenės veikėjui pavyko išsaugoti gyvastį nuostabiam senoliui Brimono ąžuolui, Valijoje (Velse), keičiant aplinkelio kryptį - https://www.treeoftheyear.org/ETY-2/Stromy/Brimmonsky-dub.aspx. Šį apgenėtą ąžuolą senolį, galbūt senesnį nei 500 metų, iš kartos į kartą prižiūrėjo viena šeima. Nuo 1901 metų šeimos vestuvės fotografuotos po šio medžio laja. Tačiau 2015 metais jam kilo grėsmė dėl tiesiamo naujo aplinkelio. Mervinas Jonas, ūkininkaująs šiose žemėse, stojo į kovą, kad medis būtų išsaugotas. Jis drauge su Rob'u McBride surinko penkis tūkstančius parašų po peticija, ją įteikė Velso Tarybai ir aplinkelio kryptis buvo pakeista - kelias patrauktas nuo ąžuolo 15 metrų.

BBC reportažas apie išgelbėtą nuo aplinkelio statybos ąžuolą - https://www.youtube.com/watch?v=PqHcO4o-riQ&list=PLvYhh2oWyZrNCiPSBGYhVJIvtyXwuZCQG. Deja, šiame reportaže Rob'o nėra, bet "apsaugos" triukšmą sukėlė Rob'as. Šiek tiek plačiau apie išgelbėtą ąžuolą - https://www.youtube.com/watch?v=NEauB8S9ddc

Pilietinė akcija saugant Sheffield'o medžius.

Svečias lankėsi Raudonės miestelyje, Jurbarko rajonas, kur šiltai buvo sutiktas vietos bendruomenės, kurios pastangomis Raudonės pilies liepa buvo palaikyta 2018 metų Lietuvos medžio rinkimuose - http://www.arboristai.lt/445-lietuvos-medzio-rinkimai-2018/1562-raudones-pilies-liepa-2018 - ir iškelta į europinį konkursą - https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Lipa-na-zamku-v-Raudone. Aplankęs vaikų piešinių ekspoziciją, Rob'as atrinko kelis piešinius, kurie bus pristatyti Europos medžio konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje.

Svečias neliko abejingas ir Trakų Vokės parko alėjinių liepų, pasmerktų išpjovimui, likimui. Susitikime su vietos bendruomene Rob'as patarė kaip elgtis su savivaldybe, kad žmonių balsas būtų išgirstas.

Medžiai, kuriems reikia pagalbos - TREES in NEED.

 Andreas Byrne nuotrauka.

 

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.