Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Įvairūs Nuvirtęs medis atskleidė tūkstančio metų senumo paslaptį

Populiarūs

Nuvirtęs medis atskleidė tūkstančio metų senumo paslaptį

Airijoje nuvirto 200 metų stovėjęs medis, tačiau po juo slypėjo tūkstančio metų senumo paslaptis: jauno vyro, kuris viduramžiais žuvo žiauria mirtimi, skeletas, rašo „The Huffington Post“.

1000YEAROLDSKELETON-570

Ilgaamžį medį audra išvertė Kolūnėjaus (Collooney) mieste, kuris yra įsikūręs į šiaurės vakarus nuo Dublino. Po medžiu slypėjo vyro, kuriam mirties metu buvo nuo 17 iki 20 metų kaulai.

„Sligo-Leitrim“ archeologijos tarnyba, kuri buvo pakviesta išanalizuoti radinį, tinklalapyje „Facebook“ paskelbė, kad radiometrinis datavimas atskleidė, jog skeletas žemėje gulėjo nuo maždaug 1030 – 1200 metų, o jo šonkauliuose ir rankose buvo žaizdos, padarytos peiliu.

1000YEAROLD-SKELETON-570

„Kasinėjimams tęsiantis, tai buvo tikrai neįprasta situacija. Viršutinė skeleto dalis buvo iškelta į orą, nes ji buvo įstrigusi tarp medžio šaknų“, – „The Irish Times“ sakė Marionas Dowdas (Marion Dowd) iš archeologijos tarnybos.

„Vis dėlto kojų kaulai liko žemėje. Tad medis virsdamas padalino skeletą pusiau“, – tęsė jis.

M.Dowdas sakė, kad kaulų savininkas buvo aukštesnis, nei vidutinis vyras jo laikotarpiu, maždaug 1 metro 52 centimetrų ūgio. Jis taip pat sirgo lengva stuburo sąnarių liga, o tai yra sunkaus fizinio darbo nuo ankstyvo amžiaus ženklas.

„Sligo-Leitrim“ „Favebook“ paskyroje rašė, kad jaunas vyras buvo palaidotas pagal krikščioniškas tradicijas. Bet laidojimo vieta yra šiek tiek mistiška.

„Šioje vietovėje nėra žinomos jokios kitos laidojimo vietos, tačiau pagal istorinius įrašus apylinkėje galėjo būti bažnyčia arba kapinės“, – kalbėjo M.Dowdas.

Palaikai vis dar tiriami.

 

Informacijos šaltinis: www.lrytas.lt

Originalus straipsnis

 

 

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.