Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Straipsniai Populiarūs Pavojai gamtoje Vyro bandymams tašką padėjo mirtis

Populiarūs

Vyro bandymams tašką padėjo mirtis

Vilniaus rajono gyventojas sumanė įsitikinti, ar tikrai žalsvoji musmirė tokia nuodinga, kaip kalbama. Pasirodo, žmonės kalbėjo tiesą. Virtą musmirę suvalgęs 50 metų vyras šį antradienį mirė.

zalsvoji musmire

amanita phalloides

Šiomis dienomis Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės ūmių apsinuodijimų skyriuje tuščių lovų nebūna. Čia nuolat gydomi grybais apsinuodiję pacientai.

Bet šią savaitę į skyrių atvežto 50-mečio istorija gydytojus pribloškė. Vilniaus rajono gyventojas nutarė pats įsitikinti, ar musmirės iš tiesų nuodingos. „Praėjusiais metais jis išvirė ir suvalgė raudonąją musmirę. Tąsyk nieko baisaus neatsitiko, tad jis nutarė, kad visos istorijos apie mirtiną apsinuodijimą laužtos iš piršto.

Šįmet vyras nutarė paeksperimentuoti su kur kas nuodingesne žalsvąja musmire”, – pasakojo ūmių apsinuodijimų skyriaus gydytojas toksikologas Robertas Badaras.

Žalsvąją musmirę suvalgęs vyras pirmąją parą jautėsi gerai ir tuo labai džiaugėsi. Bet jis nežinojo, kad apsinuodijimo šiuo grybu simptomai pirmąją parą neišryškėja. Antrąją dieną vyras pasijuto blogai, prasidėjo kraujavimas. Po kelių dienų į ligoninę atvykusiam žmogui medikai niekuo negalėjo padėti. 50 metų vyras mirė praėjus penkioms paroms po to, kai suvalgė mirtinai nuodingą musmirę.

Vilniuje šią savaitę buvo gydoma dar viena neįprastai apsinuodijusi moteris. Ji grybais buvo smarkiai apsinuodijusi prieš 8 metus. Paskui negrybavo ir jų nevalgė. Tačiau šiemet vis dėlto ryžosi nuvykti į mišką. Įdomiausia, kad apie tai, kuris grybas valgomas, o kuris ne, ji sprendė pagal skonį – kiekvieno jų atsikąsdama. Po tokios degustacijos moteris pateko į ligoninę.

„Žmonės labai drąsūs, renka kelmučius, gudukus, valgo nežinomus grybus. Tiesa, ne vienas apsinuodijęs žmogus pasakojo, kad musmirės labai skanios, tačiau taip elgtis negalima”, – stebėjosi gydytojas toksikologas.

Apsinuodijimų informacijos ir kontrolės biuro vadovė Ramunė Rutkauskaitė baiminasi prasidedančio žaliuokių sezono. Jas prastai pažįstantys žmonės prisirenka ir nevalgomų grybų.

Mirtis žmogų ištinka per savaitę

Nuodingiausi Lietuvos grybai yra žalsvosios (nuotraukose) ir blyškiosios musmirės. Net viename grybe esantis nuodo amatoksino kiekis gali būti mirtinas. Šio nuodo savybės nepakinta verdant, kepant, sūdant ar kitaip grybus konservuojant.

Būdingi apsinuodijusio žalsvąja ar blyškiąja musmirėmis ir negydomo žmogaus požymiai: pirmąją dieną pacientas niekuo nesiskundžia, antrąją pradeda vemti, suriečia pilvo skausmai, viduriuojama, trečiąją būklė pagerėja, tačiau laboratoriškai nustatomi sunkaus kepenų pažeidimo požymiai, ketvirtąją prasideda kraujavimas iš virškinamojo trakto dėl kepenų pažeidimo sutrikus krešėjimui, penktąją dieną dėl sutrikusios medžiagų apykaitos pažeidžiamos galvos smegenys, sutrinka sąmonė, gali ištikti koma, šeštąją prasideda ūminis inkstų nepakankamumas.

Paprastai septintą dieną žmogus miršta.

Taigi, drąsiems - dangus.....

 

Informacijos šaltinis: www.lrytas.lt

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.