Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Vilniuje - vazoninių gėlių paroda „Augalų labirintai"

Renginių kalendorius

Vilniuje - vazoninių gėlių paroda „Augalų labirintai"

corbisPaskutinį rugsėjo savaitgalį - 26–28 d. - Vilniaus pedagoginiame universitete vyks vazoninių gėlių paroda „Augalų labirintai“. Joje dalyvaus Vilniaus, Kauno, Alytaus, Panevėžio, Utenos gėlių kolekcionieriai, bendrovė „Floralita dizainas“, Vilniaus universiteto botanikos sodas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas, Vilniaus Pedagoginio universiteto oranžerija.

Parodos tikslas - skatinti auginti gėles, nes jos puošia žmonių gyvenamąją aplinką ir gerina jos kokybę.

Rugsėjo 26 d. (penktadienį), 14 val. bus organizuojamas susitikimas su profesoriumi Ričardu Kazlausku, kuris pasidalins mintimis apie augalų kolekcionavimą. Gėlių auginimas ir jų kolekcionavimas yra puikus užsiėmimas, teikiantis malonių emocijų, lavinantis mąstymą, ugdantis darbštumą, pareigingumą, atsakomybę, meilę. Tai gali būti net savotiška meditacija.

Rugsėjo 27 d. (šeštadienį) skirtas sukulentams. Tai vieni populiariausių ir madingiausių šiandieninių kambarinių gėlių. Pamatysime, kad tai ne tik kaktusai, bet ir daug kitų augalų. 14 val. bus skaitoma paskaita „Kaktusai, kaudeksiniai, pluoštagėliniai...“.

Rugsėjo 28 d. (sekmadienį) – orchidėjų diena. Susipažinsime su jų įvairove. Profesionalai pademonstruos, kaip jas reikia prižiūrėti, persodinti. 14 val. vyks paskaita „Orchidėjų priežiūros ypatumai“.

Parodos lankytojai galės apžiūrėti oranžerijoje augančią paprastąją vašingtoniją (palmė) ir pareikšti savo nuomonę dėl jos tolesnio likimo. Ši palmė yra pasodinta tiesiai į gruntą, todėl auga labai intensyviai – per metus užaugina apie 18 lapų. Dabar jos kamienas yra 4 metrų aukščio ir 0,45 metrų skersmens, lapai 2 metrų ilgio. Augalas greitai pasieks lubas, todėl parodos lankytojai bus kviečiami atsakyti į vieną iš šių klausimų: nukirsti ir sudeginti ar surasti kitą erdvę, kur ji galėtų sėkmingai augti?

Palmės yra tokie medžiai, kurių negalima genėti. Jeigu nupjausime viršūnę, norėdami pažeminti, žus, nes auga tik iš viršūninio pumpuro.

Pasaulyje auga apie 3400 rūšių palmių. Tai išskirtinio grožio medžiai, nuo senų laikų žmonių naudojami tiek žmonių buičiai, tiek grožio, estetikos poreikiams tenkinimui. Iš atskirų jų rūšių gaunamas maistinis ir techninis aliejus, sago kruopos, cukrus, vertinga mediena, valgomi vaisiai. Visame pasaulyje šie augalai yra saugomi ir globojami.

Palmės Lietuvoje gali augti tik uždarose šildomose patalpose. Temperatūra žiemą gali būti nuo +4°C iki +20 laipsnių pagal Celcijų. Svarbu, kad tai būtų šviesi, apie 8 metrų aukščio patalpa.

 

Informacijos šaltinis: www.delfi.lt

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.