Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Kviečiame prisijungti prie greitojo reagavimo tinklo

Renginių kalendorius

Kviečiame prisijungti prie greitojo reagavimo tinklo

baltasis vilkas 300Gamtos apsaugos asociacija "Baltijos vilkas" nuolat gauna informaciją apie plėšrūnų atakas įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Kol kas mūsų organizacija neturi pakankamai išteklių, kad operatyviai identifikuotume plėšrūną, laiku surinktume visus įkalčius. Ne visais atvejais kalti vilkai, tačiau visais atvejais jie yra kaltinami. Dėl to didinamos jų sumedžiojimo kvotos, atliekami pašaudymai "genetiniais tikslais". Tačiau dažniausiai užtenka tik pėdsako, kad nustatyti, kas pjauna naminius gyvulius - vilkas ar valkataujantis šuo.

Štai, pavyzdžiui, įvykiai Kupreliškio miestelyje, Biržų rajone. Šįryt viena moteris, gyvenanti miestelio centre, vėl neteko šunelio. Šiais metais jau antro. Žmonės aptiko ir plėšrūno pėdsakus. Tikimąsi, kad jie suteiks vertingos informacijos. Mums pasisekė, kad Biržuose jau turime vieną pagalbininką, profesionalų fotografą Elmarą D., kuris sutiko įvykio vietą šiandien apžiūrėti. Iš padarytų nuotraukų sprendžiama, kad ten būta tiesiog stambaus šuns, kurį nakčiai kažkuris iš kaimynų, matyt, paleidžia palakstyti. Nuo aukos yra paimti plėšrūno plaukai, kurie bus papildomai ištirti.

Daugybėje kitų savivaldybių savo pagalbininkų kol kas neturime. Todėl visus, kurie neabejingi Lietuvos gyvajai gamtai ir nori, kad gamtosauginiai sprendimai būtų priimami remiantis faktais, o ne gandais, kviečiame prisijungti prie Gamtos apsaugos asociacijos "Baltijos vilkas" greitojo reagavimo tinklo. Svarbiausia, ką reikia turėti - tai fotoaparatas ir liniuotė. Liniuotę ar bet kokį kitą žinomo matmens daiktą reikia pridėti prie fotografuojamo pėdsako. Jei yra įmanoma, reikia matuoti ir fotografuoti ne tik patį pėdsaką, bet ir žingsnį, pėdsakų virtinę. Jeigu įvykio vietoje pėdsakų nesimato, jų reikia pasidairyti gretimame arime ar ant kaimo/miško keliukų, netoli vandens telkinių. Reikia fotografuoti viską, kas gali suteikti bent minimalios informacijos. Jei yra išlikusi, reikia nufotografuoti ir plėšrūno auką. Prieš atvažiuojant reikia įspėti šeimininką, kad neliestų lavono, nes antraip gali būti sunaikinti vertingi įkalčiai. Lavoną reikia nufotografuoti iš visų pusių, iš arčiau tas sritis, kur yra smaugimo ar kandimo žymės. Liečiant lavoną būtina mūvėti gumines pirštines. Kandimo/ėdimo vietose, esant galimybei, reikia paimti mėsos mėginius ir įdėti į tarą su spiritu arba degtine.  Pagal plėšrūno seilių DNR galima tiksliau jį identifikuoti. Kadangi praktiškai visada auka ginasi ir priešinasi, reikia atidžiai apžiūrėti jos nagus ir nasrus, galbūt pavyks aptikti plėšrūno plauką. Jis atsargiai paimamas pincetu ir įdedamas į voką. Visas nuotraukas reikia siųsti el.pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , o mėginius adresu Kalvarijų 130-48, 08210, Vilnius.

Taip pat aukščiau nurodytu el.pašto adresu kviečiame registruotis visus mūsų būsimus pagalbininkus iš visos Lietuvos, Latvijos arba Estijos. Jiems ateityje bus rengiami specialūs mokymai (taip pat ir ne Lietuvoje), jie bus aprūpinti metodinėmis priemonėmis, literatūra, bus suteikta galimybė dalyvauti kituose "Baltijos vilko" projektuose.

Visos išlaidos, susijusios su įkalčių rinkimu ir jų perdavimu mūsų organizacijai (kuro sąnaudos, pašto išlaidos, reikalingų priemonių įsigijimas ir kt.), bus kompensuotos.

Dar kartą primename, kad apie visas plėšrūnų atakas prieš naminius gyvulius prašome bet kuriuo paros metu pranešti šiais telefonais: 8 678 87600, 8 685 06711. Arba bet kuriuo kitu svetainėje vilkai.lt kontaktuose nurodytu telefonu ir el.paštu.

Andrejus Gaidamavičius

"Baltijos vilkas"

 

Informacijos šaltinis: www.vilkai.lt

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.